100+

پروژه‌های انجام شده

24

محصولات فروشگاه

50+

سمینار برگزار شده

250+

دوره‌های آموزشی

10

مسابقات مهارت

65000+

اعضای سایت

جامعه اکسل ایرانیان در سال ۸۶ توسط جمعی از فارغ‌التحصیلان رشته مهندسی صنایع جهت ارائه خدمات تخصصی نرم‌افزار اکسل به صورت حضوری و آنلاین به تمامی علاقمندان این نرم‌افزار در کلیه رشته‌ها و سطوح، راه‌اندازی گردید. از جمله موفقیت‌های چشمگیر تیم سخت‌کوش و خلاق ما در این مدت می‌توان به برگزاری بیش از ۵۰ سمینار تخصصی نرم‌افزار اکسل در کشور، ابداع مسابقات مهارت در اکسل و برگزاری ۳۵ مسابقه، تألیف اولین کتاب تخصصی اکسل در کشور و برگزاری هزاران ساعت دوره‌های آموزشی در سطوح مختلف نام برد.
حال در تلاشیم با باور به ارزش‌های تعریف شده برای مجموعه خود، بتوانیم گستردگی و کیفیت خدماتمان را افزایش دهیم.

تاریخچه اکسل ایران

اولین و بزرگترین مرجع تخصصی اکسل در ایران
 • دیماه ۱۳۸۴

  در سال ۱۳۸۴، برای اولین بار تعدادی از فارغ‌التحصیلان رشته مهندسی صنایع گرد هم آمدند تا مطالعه در مورد کاربرد نرم‌افزار اکسل و همچنین نحوه استفاده صحیح و اصولی از این نرم‌افزار را در کشور بررسی نمایند. بعد از دو سال مطالعه و تحقیق در سال ۸۶ به این نتیجه رسیدند که نیاز است با کمک متخصصین کشور مرجع و منبعی برای معرفی و استفاده اصولی و حرفه‌ای این نرم افزار در کشور ایجاد گردد، بنابراین جامعه اکسل ایرانیان در مهرماه سال ۱۳۸۶ فعالیت خود را با چشم انداز زیر آغاز نمود.
  ۱- ایجاد فرهنگ استفاده بهینه از نرم‌افزار اکسل در بین دانشجویان و علاقمندان در سراسر کشور
  ۲- ارائه مقالات در همایش‌های کشوری و استانی
  ۳- ارائه بزرگترین سایت خدمات دهی نرم‌افزار اکسل با خدمات متنوع آنلاین و آموزش‌های از راه دور
  ۴- تشکیل تیم‌های تخصصی جهت تألیف کتاب‌های معتبر در زمینه‌ی آموزش تخصصی اکسل، طراحی نرم‌افزار و مشاوره در رشته‌های تخصصی و کاربردی
  ۵- آموزش افراد متخصص در زمینه نرم‌افزار اکسل با توان علمی بالا با هدف تسهیل در اشتغال
 • مردادماه ۱۳۸۶

  مذاکره با گروهی از برنامه نویسان برای تهیه سایت تخصصی در زمینه اکسل با مشاوره آقایان مهندس آرش و بهنام داوودی. در اولین سایت طراحی شده - خدمات مختصری به شرح زیر ارائه می‌گردید:
  ۱- کتابخانه فایل‌های نمونه و مطالب آموزشی
  ۲- دوره‌های آموزشی
  ۳- پرسش و پاسخ
  ۴- سمینارهای تخصصی معرفی امکانات پیشرفته‌ی نرم‌افزار اکسل
  ۵- مسابقات مهارت
  ۶- آخرین اخبار در زمینه‌ی این نرم‌افزار
 • دیماه ۱۳۸۹

  با توجه به افزایش تعداد کاربران و نیز درخواست‌های آنان، دو سال بعد سایت جدید با همکاری شرکت فردا رایانه راه‌اندازی شد و در این سایت خدمات بر روی دو قسمت جدید متمرکز گردید:
  - تالارهای گفتگوی اکسل ایران
  - فروشگاه اینترنتی
 • خردادماه ۱۳۹۴

  در سال ۱۳۹۴ با کمک تیم فنی متخصصین اکسل ایران سومین به‌روزرسانی سایت اکسل ایران به‌منظور بهبود خدمات برای کاربران صورت گرفت.
 • دیماه ۱۳۹۴

  اینک بعد از گذشت حدود یک دهه از ارائه اولین خدمات سایت از سال ۱۳۸۶ اکسل ایران مفتخر است پویاترین و بزرگ‌ترین گروه پارسی‌زبان دنیا در زمینه آموزش و به اشتراک گذاری توانمندی‌های نرم‌افزار اکسل می‌باشد. ما همواره تلاش می‌کنیم با ایجاد محیطی فعال و ارائه خدمات تخصصی ویژه با روش‌های نوین زمینه را برای رشد و آگاهی هر چه بیشتر کاربران فراهم آوریم. در این راه همواره با حمایت اساتید بزرگ و مشارکت کاربران متعهد سعی در اشتراک این دانش داشته‌ایم.
 • تیرماه ۱۳۹۶

  بازهم پس از دوسال مجددا سایت به‌روزرسانی شد. در این به‌روزرسانی امکانات جدیدی به سایت اضافه شد و ظاهر سایت نیز تغییر چشمگیری داشت. امکانات جدیدی که به سایت اضافه شد به شرح زیر است:
  ۱- ویدئو
  ۲- مرجع یا رفرنس
  ۳- مدیریت پروژه ها

تغییرات لوگوی اکسل ایران

معرفی مدیران اکسل ایران

با مدیران اکسل ایران بیشتر آشنا شوید
 • saeed alimohammadi

  از سال ۱۳۸۵ اکسل را به صورت حرفه‌ای شروع کردم. تالیف اولین کتاب اکسل پیشرفته، مبدع برگزاری مسابقات مهارت در اکسل در کشور ، تنها برگزار کننده سمینارهای تخصصی نرم‌افزار اکسل در ایران، قسمتی از فعالیت‌های من در طی این سال‌ها می‌باشد. همیشه معتقدم یاد داشتن یک تخصص کوچک به صورت حرفه‌ای خیلی بهتر از یاد داشتن ۱۰ تخصص به صورت عمومی می‌باشد.

  سعید علی محمدی
  مدیر کل سایت
 • behnam darabi

  فارغ التحصیل رشته مهندسی صنایع گرایش برنامه‌ریزی و کنترل پروژه هستم. اکسل را در سال ۱۳۸۹ با مشورت و شرکت در کلاس‌های مهندس علی محمدی آغاز کردم و افتخار همکاری با ایشان و مجموعه بزرگ اکسل ایران را تا کنون داشته‌ام. علاقه‌مند به مباحث مربوط به کنترل پروژه ، تحلیل داده و هوش تجاری و داشبوردهای مدیریتی

  بهنام دارابی
  مدیر سایت
 • amir ghasemiyan

  فارغ التحصیل رشته مهندسی شیمی و از سال ۸۸ بطور جدی وارد دنیای اکسل و vba شدم. از سال ۹۲ در خدمت تیم حرفه‌ای اکسل ایران هستم. علاقه‌مند به برنامه‌نویسی به زبان‌های php، vba و مباحث سئو و طراحی سایت

  امیر قاسمیان
  مدیر فنی سایت
 • mehdi_vatanparast

  لیسانس مهندسی صنایع از دانشگاه صنعتی اصفهان و فوق لیسانس اقتصاد از دانشگاه فردوسی اخذ کردم و در حال حاضر کارشناس برنامه‌ریزی و اقتصاد استانداری خراسان رضوی هستم.

  مهدی وطن پرست
  مدیر ارشد انجمن
 • milad kamali
  پیش به سوی یک هدف بزرگ??
  میلاد کمالی
  گرافیست و مدیر شبکه های اجتماعی